آیا ایران هواپیمای مسافربری اوکراینی را ساقط کرد؟
نفت آنلاین جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

آیا ایران هواپیمای مسافربری اوکراینی را ساقط کرد؟

به گزارش نفت آنلاین ؛ صبح روز حمله موشکی اقتدارآمیز سپاه متاسفانه یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی که از تهران عازم کیف بود در اطراف تهران سقوط کرد. نوع این هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ و ساخت کشور آمریکا بود . در چند سال گذشته این نوع هواپیما جان افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان گرفت […]
به گزارش نفت آنلاین ؛ صبح روز حمله موشکی اقتدارآمیز سپاه متاسفانه یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی که از تهران عازم کیف بود در اطراف تهران سقوط کرد.

نوع این هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ و ساخت کشور آمریکا بود . در چند سال گذشته این نوع هواپیما جان افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان گرفت .

در حادثه سقوط بویینگ ۷۳۷ در تهران تمامی سرنشینان این حادثه تلخ جان باختند و متاسفانه اکثر مسافرین ایرانی و از دانشجویان نخبه بودند.

با توجه به سابقه قبلی سقوط های هواپیمای بویینگ اولین نکته ای که به ذهن می رسد اشکال فنی در ساخت این هواپیما عامل سقوط بوده است.

همچنین با توجه به مشاهدات عینی بسیاری از مردم که قبل از سقوط هواپیما را در آسمان دیده اند آتش گرفتن موتورهای هواپیما دلیل سقوط بوده است.

اما آمریکا و چند کشور دیگر بعد از ضربه سختی که از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد آمریکا خوردند ،  از یکروز بعد از این حادثه سقوط هواپیما پدافند هوایی تهران را عامل شلیک به هواپیما و سقوط آن در نظر گرفته اند!

همچنین بعضی از رسانه های وابسته به امریکا فیلمی در رسانه های خود منتشر کرده اند که نشان می دهد یک موشک به هواپیما برخورد کرده است . اما بررسی این فیلم نشان می دهد که آن چند سال پیش در توییتر منتشر شده بود و اصلا مربوط به این حادثه نیست.

اما منطق چه می گوید؟ منطق می گوید هر موشکی که به یک هواپیمای مسافربری بخورد آنرا در آسمان پودر و قطعات هواپیما را هر کدام در کیلومترها دور از هم پخش خواهد کرد.

اما مشاهدات نشان می دهد هواپیما بعد از پرواز از فرودگاه و بعد از حادثه در حال بازگشت به فرودگاه بوده اما متاسفانه قبل از رسیدن به فرودگاه سقوط کرده و منفجر می شود.

همچنین در شبکه های اجتماعی تصویری بعنوان کلاهک موشک در محل سقوط هواپیما حال منتشر شده است که تمامی عکاسان حاضر در محل سقوط این موضوع را تکذیب و بررسی عکس نیز نشان می دهد این تصویر اصلا مربوط به آن منطقه نمی باشد.

افتضاح شرکت بویینگ در ساخت هواپیمای ناایمن ۷۳۷ و تلاش برای نجات سهام ان از افت قیمت باعث شده است که مقامات آمریکایی بدون هیچ مدرکی سقوط هواپیما را به شلیک موشک نسبت دهند.

با توجه به بررسی تمامی جنبه ها و تصاویر و عقل و منطق براحتی می توان این نکته را دریافت که اشکال فنی باعث سقوط هواپیمای اکراینی شده است ، چیزی که کم کم خود رسانه های بین المللی در حال اعتراف به آن هستند.

نفت آنلاین در پایان این حادثه تلخ را خدمت خانواده های این عزیزان تسلیت عرض نموده و برای جانباختگان طلب آمرزش می نماید. / محمد امین محبی خبرنگار نفت آنلاینادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی