نیروهای پیمانکاری قلب تپنده صنعت نفت هستند
نفت آنلاین شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

نیروهای پیمانکاری قلب تپنده صنعت نفت هستند

محمدامین محبی ؛ خبرنگار نفت آنلاین || قلب یکی از مهمترین اجزا بدن انسان است. انسان بدون قلب نمی تواند زندگی کند و اگر قلبش را از دست بدهد مرگش فرا می رسد. بر این اساس اگر صنعت نفت را بعنوان یک انسان در نظر بگیریم کارکنان پیمانکاری قلب تپنده این صنعت مهم هستند . […]
محمدامین محبی ؛ خبرنگار نفت آنلاین || قلب یکی از مهمترین اجزا بدن انسان است. انسان بدون قلب نمی تواند زندگی کند و اگر قلبش را از دست بدهد مرگش فرا می رسد.

بر این اساس اگر صنعت نفت را بعنوان یک انسان در نظر بگیریم کارکنان پیمانکاری قلب تپنده این صنعت مهم هستند . اگر این قلب تپنده نباشد صنعت نفت نیز معنا و مفهومی نداشته و نخواهد داشت.

به هر گوشه و کنار کشور و در بین صنایع نفت ؛ گاز و پتروشیمی سر بزنیم ؛ کارکنان پیمانکاری را می بینیم که همپای کارکنان رسمی و قراردادی مدت موقت صنعت نفت در حال کار و تلاش و خدمت به اقتصاد کشور هستند.

از مهمترین نکاتی که در خصوص این دسته از کارکنان می توان یافت این است که کارکنان پیمانکاری نیز همانند سایر کارکنان صنعت نفت اکثرا از اقشار تحصیلکرده و متخصص با تحصیلات لیسانس ؛ فوق لیسانس و حتی دکترا هستند.

به جرات می توان گفت که اگر نیروهای پیمانکاری صنعت نفت را با نیروهای پیمانکاری سایر ارگان های دولتی کشور مقایسه کنیم قطعا این کارکنان صنعت نفت با توجه به تخصص و دانش ؛ یک سر و گردن از آنان بالاتر هستند.

اما نیروهای پیمانکاری خواسته هایی از مسئولین صنعت نفت دارند . از جمله مهمترین این خواسته ها اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل ؛ پوشش بیمه تکمیلی سراسری مانند نیروهای قراردادی مدت موقت و … است.

یکی از مهمترین دغدغه های کارکنان پیمانکاری موضوع خدمات بیمه تکمیلی است . در سال های اخیر هر کدام از شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت بصورت مجزا ویژه نیروهای پیمانکاری با شرکت های بیمه ای قرارداد بسته و می بندند و بعضی از شرکت های نیز اصلا توجهی به این موضوع ندارند.

کارکنان پیمانکاری صنعت نفت همیشه با توجه به کمرشکن بودن هزینه های درمانی پیام های بسیاری ارسال می کنند و مایل هستند بیمه تکمیلی آنان مانند نیروهای قراردادی مدت موقت بصورت سراسری باشد . قطعا سراسری بودن و هماهنگ بودن بیمه تکمیلی باعث خدمات بهتر به این دسته از کارکنان به مانند نیروهای قراردادی خواهد شد.

اما باید این نکته را یادآور می شویم که خوشبختانه در سطح وزارت نفت کارهای خوبی جهت رسیدگی به معیشت کارکنان پیمانکاری در حال انجام است و انشالله در آینده بتوانیم روزهایی را شاهد باشیم که همه مشکلات و خواسته های این دسته از کارکنان صنعت نفت بطور کامل انجام  و رفع شده باشد.

نیروهای پیمانکاری صنعت نفت واقعا بمانند جواهر برای صنعت نفت می باشند و خوشبختانه در این روزهای سخت تحریم و کمبود امکانات همپای کارکنان رسمی و قراردادی صنعت نفت در حال خدمت به اقتصاد کشور هستند . پس قدرشان را بدانیم و به خواسته هایشان توجه کنیم.

نفت آنلاین در پایان دست یکایک کارکنان پرتلاش و زحمتکش پیمانکاری صنعت نفت از خانگیران سرخس تا میدان نفتی آزادگان و از آزادگان تا سکوهای نفتی و گازی خلیج فارس را می بوسد و برای آنان بهترین ها را آرزو می نمایند. || محمد امین محبی ؛ خبرنگار نفت آنلاین
 ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی