انجام بیش از ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در شرکت نفت و گاز گچساران
ایران‌پترونت دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ 5 ماه قبل

انجام بیش از ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در شرکت نفت و گاز گچساران

رییس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۷۵۰ مورد ماموریت در حوزه نگهداری و تعمیرات خط لوله در این شرکت انجام شد. به گزارش ایران‌پترونت، حسین سبکبار افزود: این اقدامات در راستای صیانت از تولید و حفظ محیط زیست صورت […]


رییس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۷۵۰ مورد ماموریت در حوزه نگهداری و تعمیرات خط لوله در این شرکت انجام شد.

به گزارش ایران‌پترونت، حسین سبکبار افزود: این اقدامات در راستای صیانت از تولید و حفظ محیط زیست صورت گرفته است.

وی با اشاره به درخواست کارهای انجام شده از ابتدای سال ۹۷ تاکنون گفت: بازسازی و اصلاحیه تغییر قطر خطوط لوله نفت ورودی ۹ حلقه چاه در تفکیک گر ۱۶۷ گچساران یک با موفقیت انجام شد.

سبکبار ادامه داد: همچنین تعمیر محل نشتی خط ۴۲ اینچ، ایمن‌سازی و تعویض دو رشته خط لوله ۲۴ اینچ، تعمیر و ایمن سازی خط لوله ۲۶ اینچ، ایمن‌سازی و تعویض خط اصلی و خطوط همراه عبوری از دیگر اقدامات این اداره از ابتدای سال تاکنون بوده است.

وی به اهم فعالیت های پروژه‌ای انجام شده نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی خطوط لوله ۸ اینچ گاز ۷ حلقه چاه، ایمن‌سازی به روش غلاف گذاری روی خط لوله ۲۶ و ۳۰ اینچ نفت، و حذف انشعاب خط لوله ۲۶ اینچ نفت نمکی، ایمن‌سازی خطوط لوله ۲۴ اینچ، تعویض خطوط لوله ۶ اینچ پساب نمکزدایی از مهمترین اقداماتی بوده که توسط این اداره صورت گرفته است.

سبکبار در ادامه تصریح کرد: اداره نگهداری و تعمیرات از ابتدای سال ۹۷ تاکنون تعداد ۷۵۱ درخواست کار مانند اصلاحیه های مهندسی، درون و برون کارخانه ای، تعمیرات مترقبه و پیش گیرانه، اتصال مجدد و جمع‌آوری چاه ها، عملیات حفاظت کاتدی و مهار نشتی خطوط لوله را به جهت حفاظت و صیانت از تولید انجام داده است.

وی درباره وظایف این اداره توضیح داد: پراکندگی تاسیسات این شرکت به عنوان دومین تولیدکننده نفت در مناطق نفت خیز جنوب موجب شده است کار در اداره نگهداری تعمیرات و خطوط لوله نفت گچساران نسبت به دیگر نقاط از حساسیت ویژه ای برخوردار می باشد.

سبکبار افزود: این اداره وظایفی همچون برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی و هدایت عملیات نگهداری و تعمیرات و انجام تعمیرات اصلاحی روی خطوط لوله درون و بیرون تاسیسات، اجرای پروژه های غیرعمده، مطالعه و پیگیری برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت شرکت، همکاری و هماهنگی با ادارات مهندسی عملیاتی، خدماتی، ادارات ستادی مناطق نفت خیز و سایر شرکت‌های بهره‌بردار در اجرای پروژه های مشترک و نظارت بر حداکثر استفاده از تجهیزات، ماشین آلات و سایر منابع و حصول اطمینان از رعایت مقررات ایمنی را بر عهده دارد.

ع/۲۲

نوشته انجام بیش از ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در شرکت نفت و گاز گچساران اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی