تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا
خبرگزاری دانشجو پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز در بازار‌های جهانی قیمت نفت کاهش یافت و به زیر ۶۰ دلار آمد. هر بشکه نفت برنت با ۹۱ سنت کاهش بشکه‌ای ۵۸ دلار و ۹۱ سنت به فروش رفت. خبرگزاری رویترز نوشت امروز پنج‌شنبه قیمت نفت تحت تأثیر نگرانی از شیوع ویروس کرونا که به اذعان کارشناسان […]به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز در بازار‌های جهانی قیمت نفت کاهش یافت و به زیر ۶۰ دلار آمد. هر بشکه نفت برنت با ۹۱ سنت کاهش بشکه‌ای ۵۸ دلار و ۹۱ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت امروز پنج‌شنبه قیمت نفت تحت تأثیر نگرانی از شیوع ویروس کرونا که به اذعان کارشناسان می‌تواند بر سطح تجارت و اقتصاد جهانی تأثیرگذار باشد کاهش یافت.

امروز آژانس رتبه‌بندی روسیه اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا می‌تواند نیم‌درصد اقتصاد چین را کاهش دهد و هر گونه خلل و حتی کاهش اندک در اقتصاد چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان قیمت نفت را متزلزل خواهد کرد.

در حال حاضر کشور‌ها صد‌ها شهروند خود را که از شهر ووهان چین برگشته‌اند را ایزوله کرده‌اند تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

براساس گزارش رویترز قیمت‌ها در روز‌های گذشته کاهش داشته و به کمترین میزان سه ماهه گذشته رسید چرا که سرمایه‌گذاران در صدد ارزیابی نحوه جلوگیری از خسارت‌های احتمالی هستند. این شرایط بر میزان تقاضای نفت خام نیز تأثیر گذاشته است.

براساس این گزارش امروز قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش ۷۷ سنتی داشت و بشکه‌ای ۵۲ دلار و ۵۶ سنت به فروش رفت.

در گروه سایر فروآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین با ۳.۶۵ دلار کاهش گالنی ۱۴۹ دلار و ۴۳ سنت معامله شد. نفت کوره ۳.۸۹ دلار و گازوئیل ۱۳.۷۵ دلار کاهش داشته‌اند.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی