زنگنه یک به یک اتهامات ۷۲ نماینده مجلس را پاسخ گفت/دومینوی تخریب وزارت نفت به راه افتاده است
ایران‌پترونت سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ 5 ماه قبل

زنگنه یک به یک اتهامات ۷۲ نماینده مجلس را پاسخ گفت/دومینوی تخریب وزارت نفت به راه افتاده است

وزیر نفت ضمن پاسخگویی به اتهامات ۷۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص عملکرد وزارت نفت، از دومینویی گفت که برای تخریب فعالیت‌های صنعت نفت کشور به راه افتاده است، از انتقادات نادانسته نمایندگان خانه ملت، دیدگاه روزنامه کیهان درخصوص برجام گرفته تا توییت‌های پدرام سلطانی! به گزارش خبرنگار شبکه خبری نفت و انرژی […]


وزیر نفت ضمن پاسخگویی به اتهامات ۷۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص عملکرد وزارت نفت، از دومینویی گفت که برای تخریب فعالیت‌های صنعت نفت کشور به راه افتاده است، از انتقادات نادانسته نمایندگان خانه ملت، دیدگاه روزنامه کیهان درخصوص برجام گرفته تا توییت‌های پدرام سلطانی!

به گزارش خبرنگار شبکه خبری نفت و انرژی ایران پترونت، بیژن زنگنه در نشست خبری که امروز (سه‌شنبه، ۱۶ بهمن ۹۷) در ساختمان اصلی وزارت نفت و با حضور خبرنگاران برگزار شد، با اشاره به اینکه صنعت نفت، نوک پیکان اصلی حمله آمریکا علیه ایران قرار گرفته است، اظهار کرد: همه تلاش‌مان را به کار می‌گیریم تا نگذاریم آنها موفق شوند. ما با تمام توان کار می‌کنیم، مشکلی که در جنگ وجود دارد این است که نمی‌توانیم همه چیز را به مردم بگوییم. مردم غریبه نیستند، اما آنچه که منتشر می‌شود، به گوش دشمنان هم می‌رسد. بنابراین من نباید در مورد دور زدن تحریم‌ها صحبت کنم، کلمه‌ای چیزی نمی‌گویم که امریکا بتواند از آن استفاده کند. این که نمی‌گوییم به این معنا نیست که کاری انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اگر چیزی عنوان نمی‌شود به این معنا نیست که کاری انجام نمی‌شود گفت: شبانه‌روز کار می‌کنیم، اما فرمانده عملیات هرگز نقشه‌های عملیاتی خود را توضیح نمی‌دهد، چرا که عملیات لو می‌رود و به کشتن سربازان و مجاهدین خودی منجر می‌شود، مردم هم راضی نمی‌شوند که اطلاعات بازگو شود.

برای دشمنان‌مان اتاق تاریک داریم

زنگنه گفت: ما برای دشمنان‌مان اتاق تاریک داریم، طوری عمل می‌کنیم که نهایت شفافیت برای نظام باشد. وقتی سختی تمام شد برای مردم توضیح خواهیم داد که چه کردیم. اما اکنون مانند همان سربازان گمنامی هستیم که کسی نمی‌داند چه کاری انجام می‌دهیم. ما با قدرت مقاومت می‌کنیم و نمی‌گذاریم که دشمن دستاوردهای ملت ما را هدر بدهد. به این مقاومت نیز افتخار می‌کنم و امیدواریم مردم هم از ما بپذیرند و بتوانیم روسفید باشیم.

وزیر نفت ادامه داد: با تمام استعدادمان و راههایی که امکان‌پذیر است، مسائل را دنبال می‌کنیم، اما نمی‌توانیم این موارد را افشا کنیم. هر روز چند صد نفر در اوفک نشسته‌اند و فعالیت ما را لحظه به لحظه دنبال می‌کنند و در هر لحظه به افراد تلفن می‌زنند و اعلام می‌کنند که مانع کارهای وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران شوند. این خبرها نیز به ما می‌رسد و در مقابل ما نیز باید به گونه‌ای عمل کنیم که جلو کارهای آنها را بگیریم.

زنگنه گفت: کسانی که می‌گویند تمایلی به همکاری با چین و روسیه نداریم، دلیل‌شان چیست؟ قراردادی با توتال برای فاز ۱۱ بستیم که ۳۰ درصد آن متعلق به چین است و با اصرار ما به این قرارداد آمدند، الان هم چین اپریتور توسعه این قرارداد است.

وی افزود: برای میدان آزادگان و یادآوران نیز قبول کردیم که با چینی‌ها مذاکره خارج از مناقصه انجام دهیم، اما الان به ملاحظات خودشان فعالیتی نمی‌کنند. آیا جواب آنها را من باید بدهم؟ گفتند استقبال خوبی از رئیس‌جمهوری چین نشده است! من باید جواب این موضوعات را بدهم؟ ارتباط بین پدیده‌ها هم چیز خوبی است. هر کشوری برای استقبال از مقامات خارجی پروتکل خاصی دارد که متقابلا صورت می‌گیرد. نمی‌خواهم وارد آن موضوع شوم، اما به من چه ارتباطی دارد که استقبال از رئیس‌جمهور چین خوب نبوده است؟ هرگز اینطور نبوده که با روسها و چینی‌ها نخواهیم کار کنیم. متأسفانه یک قرارداد باید به امضای دو طرف برسد و یکطرفه نیست.

ادامه دارد…

ع/۲۲

نوشته زنگنه یک به یک اتهامات ۷۲ نماینده مجلس را پاسخ گفت/دومینوی تخریب وزارت نفت به راه افتاده است اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی