قطعی برق در ۲۲۶۰ روستای سیل زده برطرف شد
ایران‌پترونت یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ 2 ماه قبل

قطعی برق در ۲۲۶۰ روستای سیل زده برطرف شد

در سیل اخیر، یکهزار و ۶۶۰ کیلومتر از شبکه های برق (عمدتا توزیع ) و بیش از ۷۲۰ دستگاه ترانس و پست توزیع در ۲۳ استان کشور به طور جدی آسیب دید که با تلاش و ایثار همکاران صنعت برق بیش از ۹۵ درصد قطعی برق مناطق در ساعات اولیه حادثه برطرف شد. به گزارش […]


در سیل اخیر، یکهزار و ۶۶۰ کیلومتر از شبکه های برق (عمدتا توزیع ) و بیش از ۷۲۰ دستگاه ترانس و پست توزیع در ۲۳ استان کشور به طور جدی آسیب دید که با تلاش و ایثار همکاران صنعت برق بیش از ۹۵ درصد قطعی برق مناطق در ساعات اولیه حادثه برطرف شد.

به گزارش “ایران پترونت” محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این مطلب،  خسارات سیل در ۵ استان از ۲۳ استان حادثه دیده را جدی تر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به آمادگی و تلاش همکاران صنعت برق، توانستیم بیش از ۹۵ درصد قطعی مناطق را در ساعات اولیه وقوع حادثه برطرف کنیم .
همچنین از آمادگی ۸۴۰ اکیپ اجرایی برق برای مقابله با سیل در مناطق پرحادثه و تامین بیش از ۲۰ میلیارد تومان از منابع داخلی توانیر خبرداد که تا لحظه انتشار این خبر، این تمهیدات، منجر به رفع بخش عمده ای از مشکلات برقی مناطق سیل زده شده است.
متولی زاده افزود: در سیل اخیر شبکه های برق در بیش از ۲ هزار و ۳۵۰ روستای کشور دچار آسیب و خاموشی شد که تا این لحظه برق بیش از ۲ هزار و ۲۶۰ روستا با شرایط ایمن و پایدار وصل شده و حدود ۹۰ روستا که عمدتا در لرستان قرار دارند، باقی مانده است.
وی با بیان این که روستاهای باقی مانده عمدتا در محاصره آب قرار دارند و فاقد مسیر دسترسی هستند، گفت: با این حال همکاران صنعت برق درصدد هستند با احداث چند کیلومتر خط جدید و دور زدن مسیرسیلاب، برق این روستاها را نیز در کوتاه ترین زمان ممکن  وصل کنند.
متولی زاده قطعی برق مناطقی از خوزستان را به دلیل افزایش ارتفاع آب، به ویژه در مسیر رود کارون عنوان  کرد که صنعت برق را ناچار ساخته به جهت حفظ ایمنی شهروندان، برق مناطقی را که با هماهنگی مسئولان استان تخلیه شده است، قطع کند. این درحالی است که تعداد قابل ملاحظه ای از دکل ها و تاسیسات برق در این مناطق دچار آبگرفتگی و خسارت شده اند، اما تخریب شبکه گزارش نشده و شبکه های توزیع برق استان پابرجاست./ پایگاه خبری توانیر

س/۴۱

نوشته قطعی برق در ۲۲۶۰ روستای سیل زده برطرف شد اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی