حریق خط لوله نفت، آسیبی به ساکنان منطقه وارد نکرد
نفت‌خبر سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

حریق خط لوله نفت، آسیبی به ساکنان منطقه وارد نکرد

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از شانا، مهران رفیعی با بیان این مطلب افزود: گروه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و کارگروه تخصصی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از حادثه به سرعت در منطقه حاضر شدند و اقدام‌های پیشگیرانه را انجام دادند که خوشبختانه با اقدام‌های انجام شده هیچ آسیبی […]


به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از شانا، مهران رفیعی با بیان این مطلب افزود: گروه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و کارگروه تخصصی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از حادثه به سرعت در منطقه حاضر شدند و اقدام‌های پیشگیرانه را انجام دادند که خوشبختانه با اقدام‌های انجام شده هیچ آسیبی به ساکنان منطقه وارد نشد.

وی اظهار کرد: هیچ‌کدام از اهالی روستای صالح‌آباد که در مجاورت این خط لوله قرار دارد آسیبی ندیده‌اند.

بر اساس این گزارش، خط لوله۴۲ اینچ انتقال نفت میدان کرنج به سمت پالایشگاه نفت اصفهان روز دوشنبه (۱۶ اردیبهشت‌ماه) بر اثر برخورد دستگاه بیل‌مکانیکی دچار نشت نفت و حریق شد و به دلیل نزدیکی خط ۱۲ اینچ انتقال مایعات گازی، این خط لوله نیز آتش گرفت.

با مجموع اقدام‌های انجام شده از سوی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، حریق خط لوله ۴۲ اینچ عصر دیروز مهار شد و تلاش‌ها برای مهار کامل حریق خط لوله ۱۲ اینچ نیز ادامه دارد.

پیش از این مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری اعلام کرده بود عملیات آتش‌نشانی برای اطفای حریق خط ۱۲ اینچ گاز مایع امکان‌پذیر نیست، زیرا ممکن است پس از خاموش کردن آتش، گاز مایع موجود به دلیل تراکم‌پذیری بالا در فضای اطراف منتشر و منجر به انفجار شود. با این حال پیش‌بینی می‌شود حریق این خط نیز که تا حدود زیادی فروکش کرده است، به‌زودی به‌طور کامل مهار شود.

نوشته حریق خط لوله نفت، آسیبی به ساکنان منطقه وارد نکرد اولین بار در نفت خبر naftkhabar. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی