واشنگتن به زودی خط‌ لوله گاز روسیه به اروپا را تحریم می‌کند
ایران‌پترونت چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ 8 ماه قبل

واشنگتن به زودی خط‌ لوله گاز روسیه به اروپا را تحریم می‌کند

وزیر انرژی آمریکا گفت: لایحه تحریم جدیدی که محدودیت‌های شدیدی بر پروژه نورداستریم ۲ اعمال می‌کند، در آینده‌ای نه چندان دور از راه خواهد رسید. به گزارش رویترز، وزیر انرژی آمریکا، ریک پری، گفت لایحه تحریم جدیدی که محدودیت‌های شدیدی بر شرکت‌های شرکت‌کننده در پروژه نورداستریم ۲ اعمال می‌کند، در آینده‌ای نه چندان دور از […]


وزیر انرژی آمریکا گفت: لایحه تحریم جدیدی که محدودیت‌های شدیدی بر پروژه نورداستریم ۲ اعمال می‌کند، در آینده‌ای نه چندان دور از راه خواهد رسید.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی آمریکا، ریک پری، گفت لایحه تحریم جدیدی که محدودیت‌های شدیدی بر شرکت‌های شرکت‌کننده در پروژه نورداستریم ۲ اعمال می‌کند، در آینده‌ای نه چندان دور از راه خواهد رسید.

پروژه خط‌لوله نورداستریم ۲ مورد انتقاد آمریکا و برخی از کشورهای شرق و شمال اروپا و کشورهای حوزه دریای بالتیک قرار گرفته است. آنها از این هراس دارند که این خط‌لوله وابستگی اتحادیه اروپا به گاز روسیه را افزایش دهد.

پری که برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ولادیمیر زلنسکی، به کیف سفر کرده است، گفت: جریان مخالفت با نورداستریم ۲ هنوز در ایالات متحده زنده و پابرجا است.

او گفت: ایالات متحده لایحه‌ای را ارائه خواهد کرد و مجلس نمایندگان هم آن را تأیید خواهد کرد، سپس این لایحه برای رئیس‌جمهور ارسال شده و او هم آن را امضا می‌کند. این لایحه نورداستریم ۲ را تحت تحریم قرار خواهد داد.

سخنگوی کرملین، دیمیتری پسکوف، در اعتراض به این اقدام، آن را رقابت ناعادلانه در بازار دانست و اعلام کرد که این اقدام برای مسکو و پایتخت‌های اروپایی غیرقابل قبول می‌باشد.

ع/۲۲

نوشته واشنگتن به زودی خط‌ لوله گاز روسیه به اروپا را تحریم می‌کند اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی