سومین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی بارگیری شد
ایران‌پترونت سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

سومین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی بارگیری شد

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی امروز سه شنبه (۲۱خرداد ماه ۱۳۹۸) از پایان عملیات بارگیری سومین سکوی این طرح گازی به منظور انتقال و نصب در آب‌های خلیج فارس خبر داد. به‌گزارش ایران پترونت به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمدمهدی توسلی پور با اشاره به ساخت عرشه ۱۴B در یارد […]


مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی امروز سه شنبه (۲۱خرداد ماه ۱۳۹۸) از پایان عملیات بارگیری سومین سکوی این طرح گازی به منظور انتقال و نصب در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

به‌گزارش ایران پترونت به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمدمهدی توسلی پور با اشاره به ساخت عرشه ۱۴B در یارد شرکت ایزوایکو در بندرعباس، گفت: بر اساس برنامه کاری موجود، در صورت شرایط مساعد جوی دریا و پس از پایان عملیات مهاربندی، این عرشه تا تاریخ ۲۴خردادماه، توسط شناور تندگویان حمل می شود و عملیات نصب آن در موقعیت مخزن پارس جنوبی نیز توسط شناور نصاب HL-5000 تا پایان خرداد ماه اجرا خواهد شد.

توسلی پور درباره وزن و میزان پیشرفت ساخت این سکو در یارد بندرعباس افزود: سازه عرشه این سکو که توزین آن انجام شده حدود ۲۴۰۰ تن و پیشرفت ساخت آن ٩۶ درصد است.

مجری طرح توسعه فاز۱۴پارس جنوبی به اتمام عملیات حفاری چاه‌های سکوی۱۴B اشاره کرد و گفت: با پایان عملیات هوک آپ، راه‌اندازی و تکمیل خط لوله دریا، امکان ارسال روزانه۵۰۰میلیون فوت مکعب گاز از سکوی۱۴B به خشکی فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه سکوی۱۴D، آخرین سکوی فاز۱۴پارس جنوبی با پیشرفت ۹۱درصد در یارد شرکت صدرا در بوشهر مراحل پایانی ساخت را سپری می کند، افزود: عملیات حفاری چاه‌های موقعیت این سکو نیز هم‌اکنون توسط دکل حفاری درحال انجام است و مطابق برنامه تا اوایل مهرماه حفاری آن به پایان خواهد رسید و متعاقب آن سکوی۱۴D تا پایان مهرماه امسال در این موقعیت نصب خواهد شد.

لازم به ذکر است بخش فراساحل فاز ١۴ شامل ۴ سکو (دو سکوی اصلی و دو سکوی اقماری) هرکدام با ظرفیت برداشت ۵٠٠ میلیون فوت مکعب گاز از مخزن پارس جنوبی است و سکوی ١۴B، دومین سکوی اصلی و سومین سکو از چهار سازه تولیدی این طرح است.

پیش از این، برداشت از دو سکوی ۱۴A و ۱۴C به میزان یک میلیارد فوت مکعب گاز غنی از میدان مشترک پارس جنوبی در سال ۱۳۹۷ محقق شده است.

این سکو آخرین سکوی در قرارداد همکاری مشترک شرکت نفت و گاز پارس و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ISOICO) در بندرعباس است.

ع/۲۲

نوشته سومین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی بارگیری شد اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی