عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی آغاز می‌شود
ایران‌پترونت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی آغاز می‌شود

در راستای افزایش تولید پایدار گاز و بازدهی بیشتر در فصل سرما تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی صورت می پذیرد. به گزارش ایران پترونت به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سیدمحمد مهدی هاشمی، مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با ستاد […]


در راستای افزایش تولید پایدار گاز و بازدهی بیشتر در فصل سرما تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی صورت می پذیرد.

به گزارش ایران پترونت به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سیدمحمد مهدی هاشمی، مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت ملی گاز ایران عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم از اوایل تیرماه ۹۸ آغاز می‌شود.

وی افزود: رعایت الزامات ایمنی و دقت در انجام کار دو عنصر اصلی مورد توجه می باشد.

مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی افزود: این عملیات در بازه زمانی یکماهه و تا اوایل مرداد ماه ادامه خواهد یافت.

هاشمی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تعمیرات اساسی را در موعد مقرر و در شرایط ایمن به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه امسال حجم کار نسبت به ۴ سال گذشته از تنوع و پیچیدگی خاصی برخوردار است؛ اظهار داشت: حدود ۲۱۶ تجهیز به درخواست واحد بازرسی فنی برای اولین بار در پالایشگاه نهم مورد تعمیرات اساسی قرار خواهد گرفت.

سیدمحمد مهدی هاشمی گفت: هر شش ردیف شیرین‌سازی گاز (GTU) به صورت زمان‌بندی شده وارد فاز تعمیرات اساسی خواهد شد.

مدیر پالایشگاه نهم عنوان کرد: هر سه واحد تثبیت میعانات گازی (واحد ۱۰۳)، ۳ دستگاه مشعل‌های HP و MP پالایشگاه و واحد سرویس‌های وابسته (یوتیلیتی) نیز در برنامه زمان‌بندی شده پیش‌ینی شده است.

وی گفت: در مجموع حدود دو هزار و ۶۹۹ آیتم تعمیرات اساسی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده است که در مجموع تعمیر انواع مبدل‌ها، هیترها و فیلترها ۱۷۸ آیتم، انواع برج، درام و مخزن ۱۳۹ آیتم، انواع شیرآلات، کنترل ولو، دستی و اطمینان ۵۸۹ آیتم، کارهای عمومی مکانیک ۱۶۹ آیتم و مابقی آیتم‌های مکانیکی، برق، ایزار دقیقی از جمله آنها می‌باشد.

مدیر پالایشگاه نهم گفت: حدود ۶۵۰ نفر نیروی انسانی با تخصص و در سمت‌های مختلف تعمیراتی در بازه یک ماهه تعمیرات اساسی به صورت مستقیم درگیر تعمیرات اساسی خواهند شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که تعمیرات اساسی این پالایشگاه به صورت ایمن و بدون حادثه تلخی به پایان برسد.

ع/۲۲

نوشته عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی آغاز می‌شود اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی