آیا دولت زیر بار حذف پیمانکاران دولتی و ساماندهیِ قراردادموقتی‌های نفت می‌رود؟
نفت آنلاین شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ 12 ماه قبل

آیا دولت زیر بار حذف پیمانکاران دولتی و ساماندهیِ قراردادموقتی‌های نفت می‌رود؟

به گزارش نفت آنلاین به نقل از ایلنا، دو طرح بسیار امیدوارکننده در دستور کار مجلس قرار گرفته است؛ حذف پیمانکاران در دولت و ساماندهی قراردادموقتی‌های نفت. این دو طرح می‌تواند وضعیت اشتغال بخشی از نیروی کار را بهبود ببخشد؛ اول، نیروهای پیمانکاری دولت که در وزارتخانه‌های مختلف مانند وزارت نیرو یا مخابرات مشغول به […]


به گزارش نفت آنلاین به نقل از ایلنا، دو طرح بسیار امیدوارکننده در دستور کار مجلس قرار گرفته است؛ حذف پیمانکاران در دولت و ساماندهی قراردادموقتی‌های نفت.

این دو طرح می‌تواند وضعیت اشتغال بخشی از نیروی کار را بهبود ببخشد؛ اول، نیروهای پیمانکاری دولت که در وزارتخانه‌های مختلف مانند وزارت نیرو یا مخابرات مشغول به کار هستند و در مرحله بعد، نیروهای قرارداد موقت نفت که از تبعیض بسیار در وزارت نفت انتقاد دارند.

کارگران قراردادموقت نفت می‌گویند: امیدواری ما اینست که نمایندگان مجلس بتوانند مسئولان وزارت نفت را برای اجرایی شدن ساماندهی قرارداد موقتی‌ها، مجاب کنند؛ امیدواریم قبل از پایان سال، شاهد رفع تبعیض در وزارت نفت باشیم.

به گفته‌ی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، حذف واسطه‌ها از زیرمجموعه‌های دولت و رفع تبعیض در نهادهای دولتی، هدف از در دستور بودن این طرح‌هاست؛ از قرار معلوم قرار است سه‌شنبه هفته جاری نتایج رایزنی‌ها با وزارت نفت و دولت، بار دیگر در مجلس طرح و کار ادامه پیدا کند.

بهبود وضعیت اشتغال و تلاش برای اجرایی شدن قانونِ «کار یکسان- مزد یکسان» می‌تواند گام بلندی در تحقق مطالبات کارکنان غیررسمی دولت محسوب شود؛ نگرانی اصلی از واکنش دولت است؛ آیا باز هم کمبود بودجه را بهانه نخواهند کرد؟

نوشته آیا دولت زیر بار حذف پیمانکاران دولتی و ساماندهیِ قراردادموقتی‌های نفت می‌رود؟ اولین بار در نفت آنلاین. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی