پولیتیکو: واشنگتن در حال بررسی اعطای معافیت به چین برای واردات نفت ایران است
ایران‌پترونت چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ 7 ماه قبل

پولیتیکو: واشنگتن در حال بررسی اعطای معافیت به چین برای واردات نفت ایران است

تارنمای نشریه «پولیتیکو» امروز (چهارشنبه) به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حال بررسی اعطای معافیت به چین برای ادامه واردات نفت از ایران است. به گزارش تارنمای این نشریه آمریکایی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به تازگی به همراه تیم مذاکره کننده خود موضوع اعطای […]


تارنمای نشریه «پولیتیکو» امروز (چهارشنبه) به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حال بررسی اعطای معافیت به چین برای ادامه واردات نفت از ایران است.

به گزارش تارنمای این نشریه آمریکایی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به تازگی به همراه تیم مذاکره کننده خود موضوع اعطای معافیت به چین برای ادامه واردات نفت از ایران را مورد بررسی قرار داده‌اند.

با پذیرش این معافیت، چین مجدداً می‌تواند به واردات نفت از ایران ادامه دهد.

پولیتیکو افزود: بررسی اعطای معافیت به چین در حالی توسط تیم برایان هوک صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر گزارش‌های متعدد در مورد افزایش واردات چین از نفت ایران منتشر می‌شود.

مقامات آمریکایی به پولیتیکو گفته اند، وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی توافقنامه‌ای است که بر اساس آن چین می‌تواند به واردات نفت از ایران ادامه دهد و شرکت نفتی «سینوپک» چین در قبال پرداخت هزینه نفت در یکی از میدان‌های نفتی ایران سرمایه گذاری کند.

پولیتیکو خاطر نشان کرد: این توافق‌ها در مکاتبات رسمی میان وزارت خارجه آمریکا با شرکت «سینوپک» چین صورت گرفته است.

ع/۲۲

نوشته پولیتیکو: واشنگتن در حال بررسی اعطای معافیت به چین برای واردات نفت ایران است اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی