ناتوانی آمریکا در تولید نفت خام بهای آن را افزایش داد
ایران‌پترونت پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

ناتوانی آمریکا در تولید نفت خام بهای آن را افزایش داد

درپی نگرانی از ناتوانی آمریکا در تولید نفت خام پس از وقوع توفان در سکوهای نفتی واقع در خلیج مکزیک ، بهای این ماده در بازارهای جهانی افزایش یافت و نفت خام این کشور به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه رسید. شبکه تلویزیونی سی ان ان روز پنجشنبه گزارش داد: نگرانی از عدم تولید […]


درپی نگرانی از ناتوانی آمریکا در تولید نفت خام پس از وقوع توفان در سکوهای نفتی واقع در خلیج مکزیک ، بهای این ماده در بازارهای جهانی افزایش یافت و نفت خام این کشور به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه رسید.

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز پنجشنبه گزارش داد: نگرانی از عدم تولید نفت در خلیج مکزیک که با هشدار وقوع توفان مواجه است، نفت آمریکا برای تحویل در ماه اوت با ۴.۵ درصد افزایش به ۶۰ دلار و ۴۳ سنت درهر بشکه رسید که این میزان نسبت به ۷ هفته گذشته بی سابقه بود.

درهمین حال نفت خام برنت نیز برای تحویل در ماه سپتامبر با ۴.۴ درصد افزایش به مبلغ ۶۷ دلار در هربشکه معامله شد.

“اداره اطلاعات انرژی” آمریکا نیز گزارش داد: موجودی نفت خام آمریکا در هفته‌های منتهی به پنجم جولای (۱۴ تیرماه) کاهش داشته است.

بنابر گزارش “وضعیت هفتگی نفت ” (Weekly Petroleum Status Report) میزان موجودی نفت خام آمریکا، به استثنای ذخایر استراتژیک ، با کاهش ۹.۵ میلیون بشکه در هفته گذشته به میزان ۴۵۹ میلیون بشکه نفت رسیده است، تحلیلگران برآورد می‌کنند که این کاهش به میزان دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت در هرهفته بوده است.

این گزارش می‌افزاید بازارهای جهانی با توجه به وقوع توفان پیش رو در خلیج مکزیک با نگرانی به وضعیت تولید نفت خام آمریکا می‌نگرند که می‌تواند در وضعیت تولید آن اختلال بوجود آورد بخصوص آنکه بسیاری از شرکت‌های نفتی در حال تخلیه نیروهای خود از سکوهای نفتی موجود در این آب‌ها هستند.

تا صبح روز چهارشنبه (روز گذشته) ۳۲ درصد از تولید نفت خام و ۱۷ درصد از تولید گاز طبیعی در خلیج مکزیک با کاهش مواجه بوده است، این درحالی است که ۱۷ درصد نفت خام و پنج درصد گاز طبیعی آمریکا از این منطقه تامین می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: از سویی دیگر تنش در خلیج فارس بستر را برای افزایش هرچه بیشتر بهای نفت مهیا ساخته است.

ع/۲۲

نوشته ناتوانی آمریکا در تولید نفت خام بهای آن را افزایش داد اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی