تقاضای جهانی نفت سال آینده افزایش می‌یابد
خبرگزاری دانشجو پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

تقاضای جهانی نفت سال آینده افزایش می‌یابد

 به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بر اساس گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک برای ماه ژوئن که دقایقی پیش منتشر شد به استناد اطلاعات منابع ثانویه بازار، ۱۴ کشور عضو اوپک در ماه ژوئن کمترین میزان تولید خود را در ۲.۵ سال گذشته خود ثبت کردند. کشور‌های عضو اوپک در ماه ژوئن ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه […] به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بر اساس گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک برای ماه ژوئن که دقایقی پیش منتشر شد به استناد اطلاعات منابع ثانویه بازار، ۱۴ کشور عضو اوپک در ماه ژوئن کمترین میزان تولید خود را در ۲.۵ سال گذشته خود ثبت کردند.

کشور‌های عضو اوپک در ماه ژوئن ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه در روز تولید کردند که ۶۸ هزار بشکه در روز کمتر از ماه قبل یعنی (می) بوده است.

بر اساس گزارش اوپک عربستان در ماه ژوئن ۹ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده که ۱۲۶ هزار بشکه بیشتر از ماه قبل بوده است.

همچنین امارات ۳ میلیون و ۸۳ هزار بشکه نفت تولید کرده که نسبت به ماه قبل ۲۳ هزار بشکه بیشتر تولید داشته است.

تولید نفت عراق ۴ میلیون و ۷۱۸ هزار بشکه بود که نسبت به ماه قبل ۲۷ هزار بشکه در روز کمتر شده است.

به گزارش فارس، ظاهرا عربستان و امارات تلاش بیشتری کرده‌اند تا سهم نفت کشور‌هایی مانند ایران و ونزوئلا که تحریم هستند را تصاحب کنند.

پیش‌بینی اوپک در این گزارش برای عرضه و تقاضای نفت در سال آینده میلادی حاکی از این است که تقاضا برای نفت خام ۱۴ عضو اوپک در سال ۲۰۲۰ روزانه حدود ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه خواهد شد که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از سال ۲۰۱۹ است.

همچنین اوپک پیش‌بینی کرده است عرضه نفت غیراوپکی‌ها در سال ۲۰۲۰ دو میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه بیش از رقم امسال و در مجموع حدود ۶۶ میلیون و ۸۷۰ هزار بشکه در روز خواهد شد.

در این میان تقاضای روزانه به نفت خام در جهان در سال ۲۰۲۰ به ۱۰۱ میلیون بشکه خواهد رسید که این رقم برای امسال ۹۹ میلیون و ۸۷۰ هزار بشکه است؛ بنابراین برای سال آینده تقاضای جهان برای نفت یک میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد، اما تقاضا برای نفت غیر اوپکی‌ها بیشتر خواهد شد و سهم اوپکی‌ها کاهش می‌یابد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی