سرقت سیم و کابل شبکه برق تهران با افزایش قیمت فلزات، ۳۰ درصد بیشتر شد
ایران‌پترونت سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

سرقت سیم و کابل شبکه برق تهران با افزایش قیمت فلزات، ۳۰ درصد بیشتر شد

با افزایش قیمتی که در بازار فلزاتی مانند مس رخ داده است، میزان سرقت سیم و کابل های برق شبکه تهران بزرگ افزایشی ۳۰ درصدی داشته اما با جایگزینی این سیم ها با کابل های خودنگهدار میزان این سرقت ها کاهش چشمگیری خواهد داشت. به گزارش “ایران پترونت”، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق […]


با افزایش قیمتی که در بازار فلزاتی مانند مس رخ داده است، میزان سرقت سیم و کابل های برق شبکه تهران بزرگ افزایشی ۳۰ درصدی داشته اما با جایگزینی این سیم ها با کابل های خودنگهدار میزان این سرقت ها کاهش چشمگیری خواهد داشت.
به گزارش “ایران پترونت”، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ پیش از ظهر امروز طی یگ نشست حبری که به مناسبت روز خبرنکار برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص آمار سرقت سیم و کابل شبکه برق تهران گفت: متاسفانه افزایش قیمت فلزات و بخصوص مس در بازار باعث شده است که میزان سرقت سیم و کابل این شبکه ظرف امسال ۳۰ درصد بیشتر شود.
وی در خلال این نشست خبری همچنین اظهار کرد:این شرکت مسئولیت تامین برق شهر تهران را با ۴٫۵ میلیون مشترک برعهده دارد که این تعداد مشترک ۱۳ درصد مشترکین کل کشور هستند و از ۱۰ درصد انرژی کل کشور را مصرف می‌کنند.

وی افزود: حدود ۳۲ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و ۱۸ هزار دستگاه پست و ۵۰۰ هزار چراغ روشنایی معابر در کلانشهر تهران داریم که رصد، نگهداری و رسیدگی به این مقدار تجهیزات توسط ۶ هزار نفر از کارکنان و متخصصان شرکت توزیع برق انجام می‌شود.

صبوری با بیان اینکه خدمات مابه لحاظ کمی و کیفی به صورت‌ آنلاین مورد رصد مردم است گفت: در سال ۹۶ نقشه راهی تا افق سال ۱۴۰۰ تدوین کرده‌ایم که همه برنامه‌های جاری ما در تبعیت و در راستای این نقشه راه در حال انجام است.

وی ادامه داد: متوسط رشد سالانه پیک مصرف برق شهر تهران ۳٫۵ درصد بوده اما امسال با وجود اضافه شدن یکصدهزار مشترک جدید و افزایش یک درجه‌ای دمای هوا که به افزایش مصرف منجر می‌شود، با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف موفق شدیم میزان رشد پیک مصرف برق شهر تهران را نسبت به سال گذشته به حدود ۲ درصد برسانیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با بیان اینکه پیش‌بینی برق مصرف تهران در تابستان سال جاری ۵ هزار مگاوات بود گفت: با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف حدود ۳۵۰ مگاوات بار مدیریت شد و تا امروز رکورد پیک مصرف برق تهران در سال جاری رقم ۴ هزار و ۶۶۰ مگاوات است.

صبوری استفاده از مولدهای بخش‌های دولتی و خصوصی را از راهکارهای مدیریت مصرف و تامین برق در تهران دانست و گفت: دستگاه‌های بخش خصوصی و دولتی که دارای مولدهای خودتامین هستند در تابستان سال جاری از ساعت ۱۲ تا ۱۶ به طور میانگین به میزان ۱۰۰ مگاوات از این مولدها استفاده کرده‌اند که بخشی به شبکه تزریق شده و بخشی به منظور تامین برق مصرفی خود دستگاه‌ها بوده است.

وی با اشاره به عدم تغییر ساعات ادارات تهران در سال جاری گفت: بخشنامه‌ای صادر شد تا دستگاه‌ها در کلانشهر تهران موظف به کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته شوند همچنین دستگاه‌هایی که مولد دارند در ساعات پیک از مولدهای خود استفاده کنند و دستگاه‌های اجرایی دمای وسایل سرمایشی خود را روی رقم ۲۵ درجه تنظیم کنند که هزار سازمان و دستگاه بزرگ هدفگذاری شد که تمامی این دستگاه‌ها دارای کنتور هوشمند هستند و هم از طریق کنتورهای هوشمند مصرف آنها رصد شده و هم ۳۵۰ اکیپ کار رصد مدیریت مصرف این ارگان‌ها را انجام دادند که در این زمنه حدود ۱۵ دستگاه به علت رعایت نکردن مفاد این بخشنامه ابتدا با اخطار و سپس با قطع چند ساعته برق مواجه شدند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران افزود: در مجموع تعداد قطعی‌های برق تابستان امسال که ناشی از مسائل فنی شبکه بوده نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی همراه بود.

وی همچنین خبر داد که قرار است تا پایان امسال کنتور ۲۰۰ هزار مشترک خانگی تجاری پرمصرف هوشمند سازی شود تا از این طریق مصرف این مشترکان تحت کنترل قرار گیرد.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد: در راستای رضایت مندی مردم طی دو سال گذشته تلاش بر این بوده است  که از تردد مردم برای اخذ خدمات برق به مناطق بیست و دو گانه جلوگیری شود. ۵۰۰ هزار تردد صورت می‌گیرد که از سال ۹۶ سامانه غیرحضوری ۱۵۲۱ و یک اپلیکیشن و سایت راه‌اندازی کرده‌ایم که ۹۰ درصد خدمات از طریق این سامانه‌ها و غیرحضوری انجام می‌شود.

صبوری همچنین گفت:۴۰ درصد مشترکان تهرانی شماره‌های خود را برای دریافت قبض الکترونیکی ثبت کردند و بر این اساس طی روزهای آینده به شماره‌هایی که ثبت شده است به صورت پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد وبرای اینکه از اولمهرماه مشترکان با مشکل عدم دریافت صورتحساب مواجه نشوند تا ۱۵ شهریور ماه شماره تلفن خود را از طریق سامانه‌هایی مثل ارسال شناسه قبض با *۱ به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱  ارسال کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ راهبردی در راستای ارتقای پایداری شبکه در حداقل زمان ممکن در دستور کار است گفت: اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه برای تسریع روند عیب یابی راه‌اندازی شده همچنین جایگزینی شبکه مسی هوایی با ۱۰ هزار کیلومتر کابل خودنگهدار در دستور کار است که تا پایان سال جاری در تهران به اتمام می‌رسد که به کاهش قطعی کمک می‌کند.ر پایان خبر داد که برای تامین برق باثبات و متوازن و همچنین پایداری شبکه برق تهران بزرگ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.

س/۴۱

نوشته سرقت سیم و کابل شبکه برق تهران با افزایش قیمت فلزات، ۳۰ درصد بیشتر شد اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی