برون‌سپاری یک شهر به بخش خصوصی در شرکت گاز استان البرز
ایران‌پترونت سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ 5 ماه قبل

برون‌سپاری یک شهر به بخش خصوصی در شرکت گاز استان البرز

مدیر بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز، از برون‌سپاری یک شهر تا پایان سال ۱۳۹۸ به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی خبر داد. به گزارش”ایران پترونت”، هرمز نوروزی، مدیر بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در این شرکت  گفت: در برنامه‌ریزی انجام‌شده کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حوزه بهره‌برداری، اقداماتی […]


مدیر بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز، از برون‌سپاری یک شهر تا پایان سال ۱۳۹۸ به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی خبر داد.

به گزارش”ایران پترونت”، هرمز نوروزی، مدیر بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در این شرکت  گفت: در برنامه‌ریزی انجام‌شده کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حوزه بهره‌برداری، اقداماتی انجام شد که موجب برون‌رفت از بحران در سال اول شروع به کار رسمی شرکت گاز استان البرز شد.

نوروزی بابیان اینکه ابتدا بحث تنگناها مطرح بود، گفت: در سال اول شروع به کار رسمی شرکت گاز استان البرز، گرفتگی و عدم یکپارچگی خطوط برطرف شد. همچنین درجاهایی که عدم موازنه مصرف با ظرفیت ایستگاه‌ها وجود داشت، به‌طور موقت با راه‌اندازی خطوط موقت و تقویتی موازنه بین مصرف و تغذیه ایجاد شد و زمستان را پشت سر گذاشتیم؛ در همین حین، برای حل مسئله برای سال آینده برنامه‌ریزی کامل و جامعی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: همین برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت موجب شد تا بتوانیم زمستان ۹۴ را بدون قطعی گاز سپری کنیم. سال ۹۵ برنامه‌های چون تقویت خطوط و اتصالات جدید چندین ایستگاه به یکدیگر را در دستور کار قراردادیم، تا جایی که مشکل افت فشار و نقاط ارتی گاز و قطعی به‌طور کامل برطرف شود. در بخش حفاظت از زنگ نیز کمبود cps هایی که در استان مطرح بود را مرتفع کردیم و با تدابیری که طی سال های گذشته انجام شد، مشکل حفاظت از زنگ مرتفع شد، به طوری که در حال حاضر ۹۷ درصد خطوط حفاظت می‌شود و از پایداری خوبی برخوردار است.

مدیره بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: تدوین ایستگاه تقویتی در راستای رفع کمبود گاز در شبکه توزیع، رفع ایراد شیرهای منهولی و حذف حوضچه‌ها، افزایش ۴۰ درصدی وصول مطالبات و ارتقاء از رتبه ۳۱ به ۱۱ بین شرکت‌های گاز استانی، برون‌سپاری پیمان‌ها، اشتراک‌پذیری ۳۸ هزار مشترک که ۹ درصد بیشتر از تعهد بوده است، نصب بیش از ۴۵۰۰ انشعاب، نصب و تعویض ۵۰ هزار کنتور، گازرسانی ۱۲۱ روستا، جمع‌آوری ۳۵۰ مورد شیر پیاده‌رو،هوشمند سازی هیترها،جداسازی خط تغذیه قزوین از البرز و برگزاری بیش از ۲۵ مورد مانور را ازجمله اقدامات این امور در سال گذشته بوده است.

نورزی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴۵۸ ایستگاه در سطح استان داریم که از این تعداد، ۲۰۰ ایستگاه در برنامه پدافند غیرعامل در بازسازی ایستگاه‌ها قرار گرفته است که در حال انجام است.

وی همچنین در خصوص آموزش ۱۲۰ نفر امدادگر و گازبان در اولین مرکز آموزشی  شرکت گاز استان البرز خبر داد و گفت: این مرکز قطب آموزشی کشور شناخته شده است، به‌طوری‌که تمام ایستگاه‌ها، رگلاتورها و…از سوی امور بهره برداری شبیه‌سازی‌شده‌اند و آموزش به امدادگران به‌صورت عملی انجام می‌شود.

مدیر بهره‌برداری شرکت گاز استان البرز همچنین در خصوص حوادثی چون رانش زمین در طالقان  یا آب بردگی خط گاز در اشتهارد و آسیب دیدن خطوط تغذیه در ساوجبلاغ که سال گذشته رخ داد گفت: با تدابیری که اندیشیده شد و همکاری امور مهندسی، در کمتر از ۲۴ ساعت گاز مشترکین منطقه وصل شد. حتی در آب بردگی خط گاز در اشتهارد مشکل خط در کمتر از یک هفته بدون قطعی گاز مرتفع شد که این نشان از دقت و سرعت همکاران دارد.

نوروزی با تأکید بر تداوم برنامه‌های باقی‌مانده از سال گذشته اظهار داشت:  ادامه بازسازی و مقاوم‌سازی ایستگاه‌ها، بازسازی شیرهای منهولی، رفع ارتینگ،توسعه استانی، صدور صورت‌حساب آنی قبوض،مانیتورینگ ایستگاه‌ها،جداسازی گاز استان تهران از البرز، ایمن‌سازی خطوط شبکه و توزیع، اجرایی کردن سیستم نفتا برای اولین بار و مهیاکردن برون‌سپاری یک شهر را جز برنامه‌های کاری امسال این امور عنوان کرد.

وی برون‌سپاری یک شهر را اقدامی در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی دانست و گفت: با عملیاتی شدن این پروژه، از صفرتا صد کار به پیمانکار واگذار می‌شود و درواقع یک شهر درحوزه گازرسانی به بخش خصوصی سپرده می‌شود.پیمانکار نیز از محل حق العمل کاری فروش گاز می‌تواند در راستای توسعه گازرسانی شهر هزینه کند./ روابط عمومی شرکت گاز استان البرز

س/۴۱

نوشته برون‌سپاری یک شهر به بخش خصوصی در شرکت گاز استان البرز اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی