عربستان ۱۵ میلیارد دلار در صنعت نفت هند سرمایه‌گذاری می‌کند
ایران‌پترونت سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ 6 ماه قبل

عربستان ۱۵ میلیارد دلار در صنعت نفت هند سرمایه‌گذاری می‌کند

شرکت آرامکو عربستان در دومین سرمایه‌گذاری بزرگ خود در هند، قصد دارد ۲۰ درصد از سهام شرکت صنایع رلاینس به ارزش ۱۵ میلیارد دلار را خریداری کند. روزنامه «تایمز او ایندیا» نوشت، این سرمایه‌گذاری به شرکت صنایع رلاینس کمک خواهد کرد تا بدهی ۲۲ میلیارددلاری خود را کاهش دهد. موکش آمبانی رییس شرکت صنایع رلاینس […]


شرکت آرامکو عربستان در دومین سرمایه‌گذاری بزرگ خود در هند، قصد دارد ۲۰ درصد از سهام شرکت صنایع رلاینس به ارزش ۱۵ میلیارد دلار را خریداری کند.

روزنامه «تایمز او ایندیا» نوشت، این سرمایه‌گذاری به شرکت صنایع رلاینس کمک خواهد کرد تا بدهی ۲۲ میلیارددلاری خود را کاهش دهد.

موکش آمبانی رییس شرکت صنایع رلاینس گفت: این قرارداد رابطه دو شرکت را گسترش می‌دهد.

در ۲۵ سال گذشته شرکت آرامکو  عربستان یکی از منابع عمده نفت برای شرکت رلاینس بوده است. این شرکت از سال گذشته علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در شرکت رلاینس بود.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به دنبال نفوذ بیشتر  شرکت دولتی آرامکو در بازارهای نفتی به خصوص در آسیا بوده است.

شرکت عربستانی آرامکو در ماه اسفند ۱۳۹۶ از توافق خود با هند برای ساخت یک پالایشگاه بزرگ نفت به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در منطقه رتناگیری خبر داد.

این پالایشگاه قرار است با همکاری امارات و شرکت‌های هندی از جمله نفت هند، بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم ساخته شود.

مجموع تقاضای نفت‌خام هند حدود ۴.۶ میلیون بشکه در روز است که این کشور را در رتبه سومین مصرف‌کننده بزرگ جهان پس از آمریکا و چین قرار می‌دهد.

ع/۲۲

نوشته عربستان ۱۵ میلیارد دلار در صنعت نفت هند سرمایه‌گذاری می‌کند اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی