سرقت ۲۲ میلیون بشکه نفت طی ۶ ماه
میزنفت شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

سرقت ۲۲ میلیون بشکه نفت طی ۶ ماه

به گزارش میز نفت ، نیجریه ۲۲ میلیون بشکه نفت خود را در نیمه اول سال جاری به خاطر دزدی از دست داد.  به گفته شرکت نفت دولتی نیجریه، این مشکل یک تهدید برای اقتصاد این کشور است.  مقدار نفت دزدیده شده بیش از ۱۲۰ هزار بشکه در روز و معادل ۶ درصد از ۲ میلیون […]
به گزارش میز نفت ، نیجریه ۲۲ میلیون بشکه نفت خود را در نیمه اول سال جاری به خاطر دزدی از دست داد.  به گفته شرکت نفت دولتی نیجریه، این مشکل یک تهدید برای اقتصاد این کشور است.

 مقدار نفت دزدیده شده بیش از ۱۲۰ هزار بشکه در روز و معادل ۶ درصد از ۲ میلیون بشکه در روز تولید نیجریه است.

 تجارت نفت ۹۰ درصد ارز خارجی نیجریه و حجم عظیمی از درآمد دولت این کشور را تامین می کند. ولی خط لوله هایی که از منطقه نفت خیز دلتای نیجر عبور می کنند، همواره هدف دزدی و خرابکاری قرار می گیرند.

 گادوین اوباسکی، حاکم ایالت ایدو و رئیس کمیته ویژه شورای اقتصاد ملی در مورد کنترل و جلوگیری از دزدی نفت خام گفت اگر کاری برای مقابله با این دزدی انجام نشود، تا پایان سال جاری رقم ۲۲ میلیون بشکه دو برابر میشود.

 شرکت ملی نفت نیجریه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد خرابکاری در خط لوله های نفتی ۷۷ درصد افزایش یافته است. این گزارش به ۱۰۶ خط لوله شکسته شده در ژوئن اشاره کرد که نسبت به ۶۰ خط لوله ماه می افزایش داشت.

 سخنگوی شرکت ملی نفت نیجریه گفت دولت در حال بررسی این مشکل است ولی مشخص نکرد چه اقداماتی برای مبارزه با این دزدی انجام می‌شود.

منبع : تسنیمادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی