پرواز ۴ درصدی قیمت طلای سیاه
ایران‌پترونت شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

پرواز ۴ درصدی قیمت طلای سیاه

قیمت هفتگی نفت برنت با وجود نوسانات در هفته گذشته سرانجام با توجه به احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا و کاهش حضور سوداگران در بازار دلار،‌ ۴ درصد رشد کرد و بالای ۶۱ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام که چند روزی برای رسیدن به قیمت‌های بالای ۶۰ دلار در هر بشکه […]


قیمت هفتگی نفت برنت با وجود نوسانات در هفته گذشته سرانجام با توجه به احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا و کاهش حضور سوداگران در بازار دلار،‌ ۴ درصد رشد کرد و بالای ۶۱ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام که چند روزی برای رسیدن به قیمت‌های بالای ۶۰ دلار در هر بشکه تلاش کرده بود،‌ با کاهش نرخ بهره در آمریکا و همچنین تضمین اقتصادهای بزرگ مبنی بر حفظ رشد اقتصادی،‌ با رشد همراه شد.

پس از آنکه رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که این نهاد اقدام لازم برای حفظ رشد اقتصادی در این کشور را انجام می‌دهد، قیمت شاخص نفت خام برنت به بالای ۶۱ دلار رسید.

با توجه به این موضوع،‌ نفت برنت که هفته گذشته را با قیمت ۵۹ دلار و ۲۵ سنت آغاز کرده بود،‌ پس از رشدی ۴ درصدی به ۶۱دلار و ۵۴ سنت رسید.

نفت شاخص آمریکا نیز با رشدی ۱٫۵ دلاری از ۵۵ دلار و ۱۰ سنت تا ۵۶ دلار و ۵۲ سنت بالا رفت.

قیمت نفت در حال افزایش است و اظهارنظر رئیس بانک مرکزی آمریکا نشان می‌دهد کاهش بیشتر نرخ بهره یکی از عواملی خواهد بود که می‌تواند قیمت را بالا نگه دارد./ایرنا

ع/۲۲

نوشته پرواز ۴ درصدی قیمت طلای سیاه اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی