تقاضای نفت در سه سال آینده به اوج خود می‌رسد
نفت‌خبر چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ 5 ماه قبل

تقاضای نفت در سه سال آینده به اوج خود می‌رسد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، بیشتر شرکت‌های نفتی انتظار دارند که اوج تقاضای نفت بین دهه ۲۰۲۰ تا ۲۰۴۰ میلادی به وقوع بپیوندد. آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) که مورد سیاست‌های انرژی غرب مشاوره می‌دهد، پیش‌بینی می‌کند که اوج عرضه نفت بعد از سال ۲۰۴۰ میلادی باشد. افزایش تولید محصولات پتروشیمی، تا حدودی […]


به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، بیشتر شرکت‌های نفتی انتظار دارند که اوج تقاضای نفت بین دهه ۲۰۲۰ تا ۲۰۴۰ میلادی به وقوع بپیوندد. آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) که مورد سیاست‌های انرژی غرب مشاوره می‌دهد، پیش‌بینی می‌کند که اوج عرضه نفت بعد از سال ۲۰۴۰ میلادی باشد. افزایش تولید محصولات پتروشیمی، تا حدودی تقاضای نفت در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای را جبران می‌کند.

موسسه DNV GL، که در بیش از ۱۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و به شرکت‌های نفتی و انرژی تجدید پذیر مشاوره می‌دهد، با انتشار گزارش سالانه خود، سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه میادین جدید نفت و گاز را با چالش مواجه کرد.

سِوِر آولیک، رئیس بخش پیش‌بینی انرژی DNV GL گفت: «دلیل اصلی پیش‌بینی اوج تقاضای نفت در اوایل دهه ۲۰۲۰ میلادی، اعتقاد شدید ما به توسعه وسایل نقلیه برقی و همچنین کاهش نرخ رشد تولید محصولات پتروشیمی است.»

در حالی که آخرین پیش‌بینی DNV GL اوج تقاضای نفت را در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد، این شرکت انتظار دارد وسایل نقلیه الکتریکی در سال ۲۰۳۲ نزدیک به ۵۰ درصد از بازار فروش جهانی خودروهای جدید را از آن خود کنند. همچنین این شرکت تخمین می‌زند تا اواسط قرن کنونی نزدیک به ۷۳ درصد از ناوگان مسافری جهانی با برق کار کند.

در نروژ، جایی که دفتر مرکزی DNV GL در آنجا واقع شده، بیش از ۴۰ درصد از کل اتومبیل‌های جدید فروخته شده در ۸ ماهه نخست امسال، الکتریکی بودند که بالاترین مقدار در جهان است و دولت این کشور قصد دارد این میزان را تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ درصد برساند.
طبق گزارش این شرکت مشاوره انرژی، تقاضای گاز طبیعی، که به عقیده شرکت‌های نفتی، می‌تواند به عنوان پلی در انتقال جهانی انرژی از سوخت‌های فسیلی به انرژی تجدید پذیر باشد، در سال ۲۰۲۶ از نفت بیشتر می‌شود و از سال ۲۰۳۳ ثابت می‌ماند.
در همین حال، پیش‌بینی می‌شود سهم برق از کل سبد انرژی تا اواسط قرن کنونی به ۴۰ درصد برسد که در واقع دو برابر سطح کنونی به شمار می‌رود، انرژی خورشیدی و بادی، دو سوم تولید برق را تشکیل می‌دهند.

نوشته تقاضای نفت در سه سال آینده به اوج خود می‌رسد اولین بار در نفت خبر naftkhabar. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی