ساخت یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی اروپا در بلژیک
ایران‌پترونت چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ 2 ماه قبل

ساخت یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی اروپا در بلژیک

شرکت بوریالیس در راستای تقویت تعهد خود به صنعت پلی الفین اروپا، از ساخت یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان جدید در مقیاس جهانی در بلژیک خبر داد. به گزارش ایران‌پترونت؛ شرکت بوریالیس در راستای تقویت تعهد خود به صنعت پلی الفین اروپا، به تازگی از کلنگ زنی یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان (PDH) جدید در […]


شرکت بوریالیس در راستای تقویت تعهد خود به صنعت پلی الفین اروپا، از ساخت یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان جدید در مقیاس جهانی در بلژیک خبر داد.

به گزارش ایران‌پترونت؛ شرکت بوریالیس در راستای تقویت تعهد خود به صنعت پلی الفین اروپا، به تازگی از کلنگ زنی یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان (PDH) جدید در مقیاس جهانی (world-scale) در سایت فعلی این شرکت واقع در کالو (Kallo) بلژیک خبر داد.

بوریالیس در بیانیه ای در تاریخ نهم سپتامبر اعلام کرد: این تاسیسات یک میلیارد یورویی از ظرفیت تولیدی معادل ۷۵۰ هزار تن پروپیلن در سال برخوردار خواهد بود و انتظار می رود تا اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی به بهره برداری برسد. به این ترتیب مجتمع جدید به یکی از بزرگترین تاسیسات دنیا در نوع خود تبدیل می شود.

پروژه یادشده که از فناوری اولفلکس (Oleflex) شرکت هانیول یو او پی (Honeywell UOP) برای تولید مستقیم پروپیلن بهره می برد، بزرگترین سرمایه گذاری منفرد (single largest investment) بوریالیس در قاره سبز، تا کنون به شمار می رود.

پروپیلن یکی از واحدهای کلیدی سازنده تولید پلاستیک است و ماده خام برای تولید پلی پروپیلن (PP) محسوب می شود. پلی پروپیلن یکی از پرکاربردترین پلاستیک ها است.

بوریالیس می گوید: مجتمع جدید یک منبع عرضه قابل اتکا با قیمت های رقابتی را برای مشتریان اروپایی پروپیلن و مشتقات آن در سطح قاره سبز فراهم می آورد.

پیشتر در اوایل سال جاری میلادی، شرکت اینئوس، غول صنایع شیمایی بریتانیا اعلام کرد که برنامه دارد تا سال ۲۰۲۴ میلادی سه میلیارد یورو برای ساخت یک کراکر اتان یک میلیون و ۲۵۰ هزار تنی و یک مجتمع هیدروژن زدایی ۷۵۰ هزار تنی تولید پروپیلن جدید در بندر آنتورپ سرمایه گذاری کند./پلاستیک نیوز یوروپ

م/۹۸

نوشته ساخت یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی اروپا در بلژیک اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی