ردپای فاز ۱۲ در واگذاری بلال
میزنفت جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ 5 ماه قبل

ردپای فاز ۱۲ در واگذاری بلال

به گزارش میز نفت، یکی از دلایل اصلی واگذاری پروژه میدان گازی بلال به شرکت پتروپارس، فاجعه فاز ۱۲ است که متهم اصلی آن رسول فلاح نژاد، مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس است. گاز بلال قرار است به پالایشگاه فاز ۱۲ برود که هم اکنون به دلیل کاهش شدید تولید با […]
به گزارش میز نفت، یکی از دلایل اصلی واگذاری پروژه میدان گازی بلال به شرکت پتروپارس، فاجعه فاز ۱۲ است که متهم اصلی آن رسول فلاح نژاد، مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس است. گاز بلال قرار است به پالایشگاه فاز ۱۲ برود که هم اکنون به دلیل کاهش شدید تولید با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کند. هنوز از پول سکوی چهارم فاز ۱۲ که پولش به پتروپارس داده شد اما هیچگاه تحویل نشد خبری نیست. 

آیا تکلیف پول سکوی چهارم فاز ۱۲ مشخص شده است که پتروپارس می‌خواهد به بلال ورود کند؟ پاسخ این سوال با رسول فلاح نژاد.باید دید سکوی بلال با پول سکوی چهارم ساخته می‌شود و یا رانتی دیگر به پتروپارس اهدا خواهد شد.

این قرارداد در حالی امضا می‌شود که محمد مشکین فام در نامه سال ۹۶ خود به منوچهری عنوان کرده است : عطف به مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۸ خرداد ۹۶ مبنی بر واگذاری توسعه میدان گازی بلال به شرکت نفت و گاز پارس جهت انتقال گاز به سکوی SPD12C به میران ۵۰۰ میلیون فوت مکعب، به استحضار می‌رساند به دلیل افت قابل توجه فشار با گذشت زمان وضعیت تولید از این سکو مناسب نبوده و انتظار می‌رود عملیات تولید عنقریب متوقف شود.

مشکین فام در این نامه راهکاری هم ارائه کرده است که بر اساس آن، احداث و نصب یک جکت در میدان گازی بلال، حفر ۹ حلقه چاه در موقعیت مربوطه، نصب عرشه بر روی جکت مزبور با تجهیزاتی متناسب با میزان تولید و احداث خط لوله به سکوی سوم فاز ۱۲ پیشنهاد شده است.

نکته مهم این نامه، درخواست عجیب مشکین فام از منوچهری است که از وی خواسته است اجرای این پروژه را در قالب قرارداد EPC به شرکت تاسیسات دریایی و آن هم در شرایط ترک مناقصه واگذار کند تا خللی در تولید سکوی ۱۲ پیش نیاید.

 ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی