محموله نفت روسی از راهی نامعمول به چین رفت
نفت‌خبر پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ 3 هفته قبل

محموله نفت روسی از راهی نامعمول به چین رفت

به گزارش نفت خبر به نقل از رویترز، روسیه، دومین تولیدکننده نفت جهان، مدتی است در پی یافتن راهی برای فروش نفت بیشتر غرب کشور به آسیا است؛ منطقه ای که رشد تقاضا در آن بیش از سایر مناطق جهان است. روسیه همچنین دومین تامین کننده نفت چین است، که در ۸ ماهه نخست سال […]


به گزارش نفت خبر به نقل از رویترز، روسیه، دومین تولیدکننده نفت جهان، مدتی است در پی یافتن راهی برای فروش نفت بیشتر غرب کشور به آسیا است؛ منطقه ای که رشد تقاضا در آن بیش از سایر مناطق جهان است.

روسیه همچنین دومین تامین کننده نفت چین است، که در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ نزدیک ۵۰ میلیون تن نفت به چین فرستاده است. این ها همه در پی روابط و پیوندهای نزدیک سیاسی و تجاری اخیرا ایجاد شده میان این دو کشور شرقی است.

این اولین بار است که یک محموله نفتی قطبی از راه کانال دریای شمال به آسیا می رود. سفری ۱۱.۹۲۱ کیلومتری، کوتاه تر از سفر ۱۲.۵۰۶ کیلومتری کانال سوئز.

هوای گرم تابستانی امکان این سفر دریایی را مهیا کرده است؛ سفری که عموما در آب های یخ زده قطبی به سوی چین امکان پذیر نیست.

عمده نفت چین وارداتی است. از ایران، عربستان سعودی و ایالات متحده. متعاقب جنگ تجاری چین و آمریکا، در نیمه نخست سال ۲۰۱۹، واردات نفت چین از آمریکا ۷۶ درصد کاهش یافت. ایران تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد و عربستان سعودی با تنش های فراوان ژئوپلتیک منبعی قابل اطمینان به شمار نمی رود.

از این رو چین در پی یافتن منابع مطمئن تر برای مصرف انرژی است. روسیه یکی از این منابع به شمار می رود. دو کشور به دلیل اشتراکات فراوان درباره مسائل سیاسی و اقتصادی در دوره اخیر، روابط نزدیکی به هم زده اند.

نوشته محموله نفت روسی از راهی نامعمول به چین رفت اولین بار در نفت خبر naftkhabar. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی