مشکل آلایندگی درمان نمی‌شود چون تشخیصمان غلط است
ایران‌پترونت چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

مشکل آلایندگی درمان نمی‌شود چون تشخیصمان غلط است

مشکل آلاینده ها حل نمیشود چون تشخیص این درد درست نیست و برای درمان آن نمیتوان اقدام کرد. به گزارش ایران پترونت علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت در امور پالایشی پیش از ظهر امروز در پنل مشکلات زیست محیطی که در پنجمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو برگزار شد در پاسخ به […]


مشکل آلاینده ها حل نمیشود چون تشخیص این درد درست نیست و برای درمان آن نمیتوان اقدام کرد.

به گزارش ایران پترونت علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت در امور پالایشی پیش از ظهر امروز در پنل مشکلات زیست محیطی که در پنجمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو برگزار شد در پاسخ به انتقادهایی که برخی از شرکت کنندگان در خصوص کیفیت سوخت تولیدی کشور داشتند گفت: برای من پذیرفتنی نیست که بگوییم سوختی که تولید می کنیم عامل اصلی آلایندگی هاست‌باید در این زمینه با عدد و رقم صحبت کرد.ما شاخص های مختلفی در زمینه آلاینده ها داریم که باید روی آنها دقت کنیم.هم اکنون درصد گوگرد انواع سوخت های تولیدی کشور به شکل بسیار قابل توجهی پایین آمده است.

وی افزود:گویی ما فراموش میکنیم که طبق اصول ترمودینامیکی کیفیت گازهای بعد از احتراق مسقیما به کیفیت احتراق بستگی دارد و البته کیفیت سوخت هم مهم است.

معاون وزیر نفت اضافه کرد:همه می دانند اگر یک نوع سوخت را دو خودرو مختلف مورد استفاده قرار دهیم آلاینده های خروجی آن بسیار ازهم متفاوت خواهد بود.بنزینی که هم اکنون در پالایشگاه ها تولید می شود را بسیاری از سازمان های ذیربط مثل سازمان استاندارد مورد بازبینی و دقت قرار می دهند.
صادق آبادی تصریح کرد:در پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم اکنون ۴۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ تولید می شود که میزان ذرات آلاینده ان نیم پی پی ام است و این درحالی است که چنین استامداردی درجهان تا ۱۰ پی پی ام هم قابل قبول است.

وی افزود:در پالایشگاه هایی مثل اراک به میزان ۱۷ ، اصفهان۱۲ وتبریز نیز۳ میلیون لیتر بنزین پاک تولید می کنیم .

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی همچنین گفت: ما هم اکنون حدود ۷۹ میلیون لیتر بنزین پاک تولید میکنیم و این در حالی محقق شده است که فرآیند پالایش از خط تولید استانداردی یورو می گذرد و چگونه می توان گفت این بنزین گوگرد و بنزن و اروماتیک زدایی نمی شود؟

وی تصریح کرد:اصلا فرض کنیم همه حرفهایی که من می زنم واقعیت ندارد.فقط می پرسم آیا به سهم ۵درصدی ساکس سوخت تولیدیمان توجه کرده ایم ؟
حالا باید پرسید چرا بحران آلودگی هوا حل نمی شود؟ من معتقدم به این دلیل است که ما تشخیص درستی از این بیماری نداریم و طبعا راه درمان را هم اشتباه می رویم.اگر موضوع کیفیت احتراق را بطور جدی پیگیری کنیم متوجه مشکلات پیش آمده خواهیم شد .

وی در پایان گفت:نباید فراموش کنیم که پیش از این ذرات معلق ۲۵ میلبون لیتر از نفت گاز تولیدیمان ۱۰ هزار پی پی ام بود و حالا این میزان به ۱۰ پی پی ام کاهش پیدت کرده است.

م/۹۸

نوشته مشکل آلایندگی درمان نمی‌شود چون تشخیصمان غلط است اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی