امضا تفاهم نامه همکاری گروه مپنا و پژوهشگاه صنعت نفت
ایران‌پترونت چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ 5 روز قبل

امضا تفاهم نامه همکاری گروه مپنا و پژوهشگاه صنعت نفت

روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه رئیس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت، نشست مشترکی با مدیر عامل و مدیران گروه مپنا برای توسعه همکاری‌های آتی برگزار کردند. به گزارش ایران پترونت، پس از بازدید از شرکت مهندسی و توربین مپنا (توگا) تفاهم‌نامه دوجانبه ای میان این دومجموعه نیز به امضاء رسید که بر اساس آن، توسعه […]


روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه رئیس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت، نشست مشترکی با مدیر عامل و مدیران گروه مپنا برای توسعه همکاری‌های آتی برگزار کردند.

به گزارش ایران پترونت، پس از بازدید از شرکت مهندسی و توربین مپنا (توگا) تفاهم‌نامه دوجانبه ای میان این دومجموعه نیز به امضاء رسید که بر اساس آن، توسعه میادین نفت و گاز، طراحی و مهندسی تاسیسات سطح‌الارضی و خدمات آزمایشگاهی و مطالعاتی در حوزه محیط زیست و انرژی، از مهم‌ترین موضوعاتی است در این همکاری دنبال خواهد شد.

توفیقی، رئیس پژوهشگاه در حاشیه این قرار داد به توانمندی های گروه مپنا اشاره کرد و گفت: ما در این این مجموعه شاهد نمادی از خودباوری و اعتماد به توانمدی داخل بودیم و بسیار خوشحالیم که در این شرکت بزرک به جوانانی که از دانشگاه‌های داخلی فارغ‌التحصیل شده‌اند فرصت داده شده است که بتوانند فناوری‌های سطح بالایی را خلق نمایند.

وی ادامه داد: در گذشته دستیابی به تکنولوژی از مسیر مهندسی معکوس قابل انجام بود ولی امروزه در مپنا شاهد هستیم که بسیاری از دستاورد‌ها در مقیاس‌های مختلف به صورت بومی انجام می‌شود و این شرکت قادر به رقابت با بسیاری از رقبای بین‌المللی خود می‌باشد.

رئیس پژوهشگاه با بیان این‌که از سال‌ها قبل با ماموریت گروه مپنا آشنا هستیم، تصریح کرد: همواره در جلسات متعدد از این گروه به عنوان شرکتی توانمند یاد کرده ام و پژوهشگاه صنعت نفت نیز همانند این شرکت تلاش می‌کند که توان داخل را افزایش داده و به صنعت نفت در مسیر توسعه تکنولوژی و ارزش آفرینی کمک کند.

توفیقی با اشاره به این‌که ماموریت این دو مجموعه را می‌توان از یک جنس برشمرد تصریح کرد: استفاده از توان داخل و افزایش آن و بی نیاز کردن کشور از مهم‌ترین اهداف و ماموریت های این دو سازمان به حساب می‌آید و امیدواریم با این نشست، شاهد همکاری‌های گسترده این دو مجموعه در آینده باشیم.

عباس علی‌آبادی، مدیر عامل گروه مپنا نیز همکاری این مجموعه با نهاد‌های علمی از جمله پژوهشگاه های کشور برای تامین نیازهای علمی و فنی خود را ضروری خواندو تصریح کرد: مپنا در صنعت برق، نفت و گاز، ریلی و پزشکی و ICT فعالیت می‌کند و صنعت نفت نیز دومین تجارت آن محسوب می‌شود، از این رو این شرکت نیاز به پشتوانه علمی مناسبی دارد.

ایشان با بیان این‌که برای اولین بار است که در این سطح با پژوهشگاه صنعت نفت وارد تعامل و همکاری جدی شده‌ایم، افزود: موضوعات متنوعی در نشست امروز و در طول بازدید مطرح شد که از آن جمله می‌توان به موضوع مینی ال ان جی که مورد تایید وزارت نفت نیز می‌باشد اشاره کرد.

گفتنی است گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه شرکت‌های زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی و همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و حمل‌ونقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی در این صنایع در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند./روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت،

س/۴۱

نوشته امضا تفاهم نامه همکاری گروه مپنا و پژوهشگاه صنعت نفت اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی