مشارکت ۸۰ درصدی نیروهای بومی آذربایجان شرقی در توسعه نیروگاه هریس
ایران‌پترونت یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

مشارکت ۸۰ درصدی نیروهای بومی آذربایجان شرقی در توسعه نیروگاه هریس

نزدیک به ۸۰ درصد نیروهای شاغل در طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس از بومیان استان آذربایجان شرقی هستند. مجری طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس در گفتگو با «ایران‌پترونت»، در واکنش به تذکر کتبی نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی به وزیر نیرو که صبح امروز (یکشنبه، ۱۲ آبان ۹۸) […]


نزدیک به ۸۰ درصد نیروهای شاغل در طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس از بومیان استان آذربایجان شرقی هستند.

مجری طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس در گفتگو با «ایران‌پترونت»، در واکنش به تذکر کتبی نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی به وزیر نیرو که صبح امروز (یکشنبه، ۱۲ آبان ۹۸) در جلسه علنی مجلس قرائت شد، گفت: افتخارمان خدمت به استان و مردم آذربایجان است و نزدیک به ۸۰ درصد نیروهای شاغل در این طرح از نیروهای بومی استان آذربایجان هستند.

ایمان عبدی با اشاره به تلاش حداکثری برای اشتغالزایی در منطقه و جذب نیروهای بومی استان آذربایجان شرقی در طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس افزود: بر اساس آمار، در حال حاضر ۹۵ درصد نیروهای شاغل در بخش بهره‌برداری نیروگاه هریس هم از نیروهای بومی استان آذربایجان هستند.

وی با اشاره به جمعیت نزدیک به ۷۰هزار نفری این شهرستان گفت: هریس، شهرستان کوچکی است و متناسب با جمعیت خود، از نیروهای فنی این شهر و روستاهای اطراف در پروژه استفاده شده است و افراد زیادی نیز تاکنون جذب پروژه شده‌اند و از نیروهای کارگری منطقه نیز استفاده حداکثری می‌شود.

مجری طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی هریس در خصوص ادعای مطرح شده از سوی بیت‌ا… عبداللهی، نماینده مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه این نیروگاه دود به ریه اهالی شهرستان وارد می‌کند، نیز گفت: این نیروگاه با تکنولوژی پیشرفته و با راندمان بیش از ۵۸ درصد ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

عبدی با بیان اینکه نیروگاه تحت مجوز، نظارت مستقیم و دائم سازمان محیط زیست است، تأکید کرد: مصرف این نیروگاه گاز طبیعی است و در مقایسه با استانداردهای محیط زیستی از کمترین آلایندگی برخوردار است و مصرف آب آن نیز در مقایسه با نیروگاه‌های دیگر بسیار پایین است و فرمایش و نگرانی نماینده محترم از نظر فنی موضوعیت ندارد.

به گزارش ایران‌پترونت، بیت‌ا… عبداللهی، نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر نیرو خواستار بکارگیری نیروهای بومی هریس در طرح توسعه نیروگاه این شهرستان شده و گفته بود: «چرا نیروگاه هریس علی‌رغم استفاده از آب و زمین و وارد کردن دود به ریه مردم شهرستان هریس از اشتغال فرزندان آن‌ها سر باز می‌زند.»

ع/۲۲

نوشته مشارکت ۸۰ درصدی نیروهای بومی آذربایجان شرقی در توسعه نیروگاه هریس اولین بار در شبكه خبري نفت و انرژي ايران. پدیدار شد.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی