همه چیز در خصوص میدان نفتی نام آوران
نفت آنلاین دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ 4 هفته قبل

همه چیز در خصوص میدان نفتی نام آوران

به گزارش نفت آنلاین ؛ میدان نفتی نام آوران یکی از عظیم ترین میادین نفتی است که در تاریخ ایران کشف شده است.  در فاصله بین میادین نفتی منصوری و سوسنگرد در وسعتی به اندازه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع و در عمق ۳۱۰۰ متری یک لایه نفت دار به اندازه ۸۰ متر کشف شد که به اندازه […]
به گزارش نفت آنلاین ؛ میدان نفتی نام آوران یکی از عظیم ترین میادین نفتی است که در تاریخ ایران کشف شده است. 

در فاصله بین میادین نفتی منصوری و سوسنگرد در وسعتی به اندازه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع و در عمق ۳۱۰۰ متری یک لایه نفت دار به اندازه ۸۰ متر کشف شد که به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه حجم دارد و البته امکان گسترش این میدان به جنوب غربی و شرقی هم وجود دارد.

 اسم این مخزن توسط وزارت نفت به پاس خدمات همه افرادی که در گوشه و کنار کشور به خدمت می‌پردازند، به‌ویژه کارکنان مدیریت اکتشاف که نام‌آوران گمنام صنعت نفت هستند و در شرایط سخت کاری کار می‌کنند، «نام آوران» گذاشته شد. این نام‌آوران، همان گمنامان نام‌آور افتخارآفرین کشور هستند. 

اکتشاف میدان نفتی نام‌آوران با پیشرفته ترین روش‌های اکتشافی انجام شده و آغاز کشف آن با ۳ حلقه چاه از سال ۹۵ شروع شده است.

حجم لایه قدیمی این میدان حدود ۳۱.۳ میلیارد بشکه بوده و حجم نفت جدید کشف شده حدود ۲۲ میلیارد بشکه است. ضریب بازیافت این لایه ۱۰ درصداست و حدود ۲.۲ میلیارد بشکه قابل استحصال است.

 این لایه نفتی که زیر میدان‌های مختلف است ، دومین مخزن بزرگ کشف شده بوده که مقدار برداشت از آن تابع تکنولوژی و فناوری است.

حسن روحانی رییس جمهور در تاریخ ۱۹ آبانماه ۱۳۹۸ در جمع مردم یزد از کشف این میدان بزرگ نفتی خبر داده بود.ادامه خبر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام نفت خوان ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

اخبار استخدامی